top of page

FilmBrigade

O nás

Podukce se zaměřením na mainstreamové filmy a televizní projekty. Před více než 10 lety byla založena producentem Petrem Bílkem (Emmy International Academy of Television, Inside Pictures Alumni, Screen Leaders EU Producer) s cílem na domácím audiovizuálním trhu vybudovat silnou značku, která je spojována s kvalitními a divácky úspěšnými projekty.

V produkci FilmBrigade vznikla celá řada televizních seriálů pro komerční i veřejnoprávní televize. Kriminálka Clona, kterou jsme natočili pro Českou televizi, byla britskou stanicí Channel 4 zařazena mezi nejlepší neanglicky mluvené série. 

Vedle původních námětů se společnost věnuje i adaptacím zahraničních seriálů pro domácí trh, na kterých v minulosti spolupracovala se světovými televizními vysílateli a studii jako americké Sony Pictures, britské ITV nebo německé ProSieben, Sat 1, ZDF nebo Constantin Entertainment.

Na poli celovečerních filmů debutovala FilmBrigade v roce 2015 detektivní komedií Wilsonov, která vznikla v česko-slovenské koprodukci s podporou fondu Eurimages.

bottom of page